KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12691283

nr 1269 1283

Kurt Björkegren

(f. 1929), Sverige

Oljemålning, Kurt Björkegren (f. 1929), komposition, Signerad. Olja på pannå, 20x13 cm

Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

måndag 19 augusti 2019
kl 19:46:41

Kurt Björkegren

Läs mer om Kurt Björkegren